Մովսես Հակոբյանը ՀՀ զինված ուժերը համարում է պատրաստ դիմակայելու ցանկացած ոտնձգության
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը լիովին պատրաստ են դիմակայելու ցանկացած ոտնձգության: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան օրը «Եռաբլուր» պանթեոնում ասաց ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանը՝ մեծապես կարևորելով սպարապետի դերը բանակի կազմավորման գործում: Այսօր էլ ՀՀ զինված ուժերն այնպիսին են, ինչպիսին կցանկանար տեսնել Վազգեն Սարգսյանը: «Մենք պատրաստ ենք դիմակայելու ցանկացած պատերազմի և ոչ միայն պաշտպանողական քաղաքականություն ենք վարում, այլ կարող ենք հակազդել ցանկացած հարձակման»,-ասաց նա:
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը, անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից հնչող հայտարարություններին, նշեց, որ երբեւիցե Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական հայտարարությունների մեջ լուրջ փոփոխություններ չեն եղել: «Նրանք սկսած 1992 թվականից Շուշիում «թեյ են խմել», Սեւանում «ձուկ որսացել»: Միշտ ցանկություն ունեցել են, բայց դա որեւէ բան չի նշանակում»,-ասաց Հակոբյանը:

YEREVAN, MARCH 5, ARMENPRESS. The Armenian Armed Forces are fully prepared to counter any encroachment, Colonel General Movses Hakobyan, Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, told reporters in the Yerablur military pantheon on the birthday of Commander (Sparapet) Vazgen Sargsyan, reports Armenpress.
He highly appreciated Vazgen Sargsyan’s contribution to the formation of the Armenian Army. “We are ready to resist any war and we not only run a defense policy, but also can counter any attack”, he said.
Commenting on the statements made by Azerbaijan, Movses Hakobyan said no serious changes have ever been made in the Azerbaijani foreign political statements. “They were “drinking tea” in Shushi, were “fishing” in Sevan since 1992. They always had a desire, but this doesn’t mean anything”, Hakobyan said.