Զինվորական հոսպիտալում զինծառայող է մահացել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ զինված ուժերի զինծառայող Ստեփան Ստեփանյանը փետրվարի 12-ին մահացել է զինվորական հոսպիտալում: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Զինծառայողը եղել է արձարկուրդում, վերադարձել է Իջևանի զորամաս, վատացել է, տեղափոխվել հոսպիտալ, որտեղ էլ արձանագրվել է մահը»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
ՊՆ խոսնակը չանդրադարձավ զինծառայողի մահվան պատճառներին՝ հավելելով, որ հարուցվել է քրեական գործ, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննությունը,մահվան հանգամանքները պարզվում են:

В военном госпитале скончался военнослужащий Вооруженных сил Армении
В военном госпитале 12 февраля скончался военнослужащий Вооруженных сил Армении Степан Степанян. Об этом сообщил Арменпресс пресс - секретарь министерства обороны Арцрун Ованнисян.
«Военнослужащий был в госпитале, вернулся в воинскую часть в Иджеване, где ему стало плохо, его перевели в госпиталь, где была зарегистрирована смерть», - сказал Ованнисян.
Представитель министерства обороны не коснулся причин смерти военнослужащего, добавив, что возбуждено уголовное дело, назначено судебно-медицинское обследование, и обстоятельства смерти выясняются.