Արցախի նախագահն ընդունել է ՀԱՀ փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հայաստանի Ամերիկյան եւ Արցախի պետական համալսարանների միջեւ փոխգործակցության խնդիրներին:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ համագործակցությունը Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի հետ գտնվում է բարձր մակարդակի վրա` կարեւորելով դրական այդ դինամիկայի պահպանումը նաեւ ապագայում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին կրթության, գիտության ու սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը եւ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:

President of Artsakh holds meeting with Vice President of American University of Armenia
YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS. President of Artsakh Bako Sahakyan on February 21 received Vice President of the American University of Armenia Ashot Ghazaryan, the Artsakh Presidential Office told Armenpress.
Issues relating to the implementation of different programs in Artsakh were discussed. A specific attention was paid to the mutual cooperation between the AUA and Artsakh’s state universities.
President Sahakyan noted with satisfaction that the cooperation with the AUA is at a high level and attached importance to the maintenance of this positive dynamics in the future.
The meeting was also attended by Artsakh’s minister of education, science and sports Narine Aghabalya and urban development minister Karen Shahramanyan.