Նախագահ Սարգսյանը Մյունխենում իր ելույթում շեշտադրել է ՀՀ արտաքին և անվտանգության քաղաքականության կարևորագույն հարցերը
Նախագահ Սարգսյանը Մյունխենում իր ելույթում շեշտադրել է ՀՀ արտաքին և
անվտանգության քաղաքականության կարևորագույն հարցերը
ՄՅՈՒՆԽԵՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 17-ին ելույթ է ունեցել Մյունխենի անվտանգության համաժողովում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Նախագահ Սարգսյանն իր ելույթում անդրադարձել է ՀՀ արտաքին և անվտանգության քաղաքականության կարևորագույն հարցերին:
Երկրի ղեկավարն անդրադարձ է կատարել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման ներկա փուլին, խոսել հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման նկատմամբ Հայաստանի ցուցաբերած պատրաստակամության և Թուրքիայի կողմից կառուցողական ջանքերի բացակայության մասին, ինչպես նաև ներկայացրել է Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների ընդլայնման ուղղությամբ վերջին շրջանում արձանագրված առաջընթացը՝ ստորագրված նոր համաձայնագրով, և ԵՄ-ԵԱՏՄ համագործակցության լայն հնարավորությունները:
Մյունխենի ամենամյա անվտանգության համաժողովը մեկնարկել է փետրվարի 16-ին և աշխարհի առաջնորդներին մեկ հարկի տակ կմեկտեղի մինչև փետրվարի 18-ը:

В своей речи в Мюнхене президент Саргсян акцентировал важнейшие вопросы внешней политики и безопасности Армении
В своей  речи в  Мюнхене президент Саргсян акцентировал важнейшие  вопросы
внешней политики и безопасности Армении
Президент Армении Серж  Саргсян17 февраля выступил на Мюнхенской конференции по безопасности.
Как  передает Арменпресс, в своей  речи в  Мюнхене президент Саргсян акцентировал важнейшие  вопросы внешней политики и безопасности Армении.
Глава  государства коснулся нынешнего этапа урегулирования  карабахского конфликта, говорил о готовности Армении относительно урегулирования армяно-турецких отношений и отсутствии  конструктивных усилий со стороны  Турции, а  также а также представил прогресс в направлении расширения отношений  Армения-Евросоюз в связи с подписанным недавно Соглашением широкие  возможности сотрудничества в  формате  ЕС-ЕАЭС.
Мюнхенская конференция  по безопасности стартовала 16 февраля и завершится 18 февраля. Здесь собрались под одной  крышей  лидеры многих стран мира.