Արմեն Սարգսյանը ՀՀ նախագահ դառնալու դեպքում չի բացառում հանդիպումը Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Ռոբերտ Քոչարյանի հետ
Արմեն Սարգսյանը ՀՀ նախագահ դառնալու դեպքում չի բացառում հանդիպումը Լևոն
Տեր-Պետրոսյանի և Ռոբերտ Քոչարյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից ՀՀ նախագահի թեկնածուի պաշտոնում առաջարկված Արմեն Սարգսյանը նախագահի պաշտոնում առաջադրվելու և ընտրվելու դեպքում չի բացառում հանդիպումները Հայաստանի առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ:
Երևանի Արտաշես Շահինյանի անվան ֆիզիկամաթեմատիկական դպրոցում շրջայցից հետո լրագրողների հետ զրույցում Արմեն Սարգսյանը տեղեկացրեց, որ հանդիպում է ունեցել առաջին նախագահի ղեկավարած Հայ ազգային կոնգրես կուսակցության ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը Լևոն Տեր-Պետրոսյանը չի մասնակցել:
«Մենք ունեցել ենք բավականին բաց քննարկումներ:  Որոշ հարցերի վերաբերյալ նրանց գնահատականների հետ ես համաձայն չեմ. կային նաև այլ հարցեր, որոնց վերաբերյալ մենք ընդհանուր կարծիք ունենք: Կարծում եմ` մեր հարաբերությունները նույն կերպ կշարունակվեն»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշեց Արմեն Սարգսյանը:
Լրագրողներից մեկի հարցին` պատրաստվո՞ւմ է առանձին հանդիպում ունենալ Հայ ազգային կոնգրես կուսակցության առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ, նա պատասխանեց. «Ես կարծում եմ, որ նման հանդիպման մասին կարելի է խոսել այն ժամանակ, երբ ես որոշում կայացնեմ առաջադրվել և երբ ընտրվեմ ՀՀ նախագահի պաշտոնում: Այս ժամանակ գուցե  հանդիպեմ հանրապետության և’  առաջին, և’ երկրորդ նախագահների հետ»,-շեշտեց նա:

YEREVAN, FEBRUARY 12, ARMENPRESS. Armen Sarkissian, the ruling party’s candidate for the upcoming presidential election, says if elected he doesn’t rule out meetings with First President Levon Ter-Petrosyan and Second President Robert Kocharyan.
After touring the physics-mathematics school after Artashes Shahainyan in Yerevan, Sarkissian told reporters that he has met with Armenian National Congress members – the party led by former president Ter-Petrosyan.
“We had rather open discussions. I disagree with their assessments over certain issues, but there were also other issues regarding which we had a common opinion. I believe our relations will continue in the same manner”, Sarkissian said.
Asked if he is going to meet Levon Ter Petrosyan individually, Sarkissian said : “I think we can talk about such meeting when I will decide to be nominated and get elected to office. At that time I will perhaps meet both the first, and second presidents”, he said.