Իրանում առնվազն ինը մարդ Է զոհվել մարդատար ավտոբուսի վթարի հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի արեւելյան մասում առնվազն ինը մարդ Է զոհվել եւ 36-ը՝ տուժել ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետեւանքով, որը տեղի Է ունեցել մարդատար ավտոբուսի մասնակցությամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Tasnim գործակալությունը:
«Ինը մարդ Է զոհվել այն բանից հետո, երբ փետրվարի 12-ի առավոտյան 02:20-ին ավտոբուսը շրջվել Է Դեյհուք-Ֆերդոուս ճանապարհի 7-րդ կիլոմետրի վրա»,-գործակալությունը մեջբերում Է Հարավային Խորասանի նահանգի ճանապարհային ոստիկանության ղեկավարի խոսքը: Նա նաեւ նշել Է, որ տուժածներին, բացառությամբ երեք մարդու, տեղափոխել են Թեբես եւ Վերդոուս քաղաքների հիվանդանոցներ:
Գործակալության տվյալներով՝ 45 ուղեւորների փոխադրող ավտոբուսը Գաչսարանից (Իրանի հարավարեւմտյան մաս) ուղեւորվել Էր երկրի հյուսիսարեւելյան մաս՝ Մեշհեդ քաղաք: Թե ինչն Է դարձել ճանապարհատրանսպորտային պատահարի պատճառը, գործակալությունը չի հայտնում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

СМИ сообщили о погибших в ДТП в Иране
По меньшей мере девять человек погибли, 36 пострадали в результате ДТП с участием пассажирского автобуса в восточной части Ирана. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом передает агентство Tasnim.
"Девять человек погибли после того, как автобус перевернулся сегодня утром в 02.20 на 7 километре дороги Дейхук — Фердоус", — приводит агентство слова главы дорожной полиции провинции Южный Хорасан. Он также отметил, что пострадавшие, за исключением трех человек, доставлены в больницы в города Тебес и Фердоус.
По данным агентства, автобус с 45 пассажирами следовал из Гачсарана (юго-западная часть Ирана) в северо-восточную часть страны, город Мешхед. Что послужило причиной, ДТП агентство не сообщает.