Uber-ն ու Yandex-ն ավարտում են միաձուլման պայմանագիրը. Համաշխարհային հսկան կմտնի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհի խոշորագույն առցանց տաքսի պատվիրելու համակարգը՝ Uber-ը և ռուսական Yandex-ն ավարտին են հասցրել Ռուսաստանում և հարևան երկրներում տաքսի ծառայությունների միաձուլման պայմանագիրը: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Reuters»-ը, այս մասին հայտնել են Yandex ընկերությունից:
Uber-ն ու հաճախ «Ռուսաստանի գուգլ» անվանվող Yandex-ը նախորդ տարի հայտարարել էին Ռուսաստանի 127 քաղաքներում, Հայաստանում, Ադրբեջանում, Բելառուսում, Վրաստանում և Ղազախստանում իրենց գործառույթների միավորման մասին:
«Սան Ֆրանցիսկոյում հիմնված Uber-ը ներդրել է 225, իսկ Yandex-ը 100 միլիոն դոլար նոր միասնական ընկերության մեջ, որի արժեքն ավելի քան 3.8 միլիարդ դոլար է»,-ասել են Yandex-ից:

Uber и Yandex завершают договор о слиянии: Мировой гигант входит в Армению
Мировой гигант по он-лайн такси сервису – компания Uber, и российская компания Yandex завершают договор о слиянии в части обслуживания пассажиров на территории РФ и стран СНГ. Как передает «Арменпресс», ссылаясь на агентство «Reuters», об этом сообщает компания Yandex.
О намерениях объединиться в сфере он-лайн такси сервиса в 127 городах Армении, Азербайджана, Беларуси, Грузии и Казахстана компания Uber и часто называемая российским Гуглом компания Yandex заявляли еще в прошлом году.
«В этот проект компания Uber, основанная в Сан-Франциско, вложила 225 млн долларов, а Yandex - 100 млн долларов. стоимость новой компании  оценивается свыше 3.8 млрд долларов»,-сообщает Yandex.