«Ձնե Արմագեդոն». բրիտանացիներն ապշել են Ռուսաստանում ձյան տեղումներից
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանական Daily Mail հրատարակությունը հոդված Է նվիրել Ռուսաստանի կենտրոնական մասում ձյան տեղումներին: Ռեկորդային տեղումների մասին նյութն ուղեկցվում Է Ռուսաստանի ձյունածածկ մայրաքաղաքից լուսանկարներով եւ տեսագրություններով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՌԻԱ Նովոստիին:
Օգտատերերը տեսածից իրենց տպավորություններն ակտիվորեն հայտնել են մեկնաբանություններում: Այսպես, շատերն իրավիճակը համեմատել են իրենց երկրի հետ:
«Հակառակ ամեն ինչի՝ բոլորը գնում են աշխատանքի՝ կարծես ոչինչ չի պատահել: Մեծ Բրիտանիայում ձյունը կաթվածահար Է անում բոլոր աշխատանքները»,- գրում Է Virginia M-ն:
«Առայժմ նրանց մոտ ավելի քիչ թռիչքներ են չեղարկել, քան Մեծ Բրիտանիայում ոչ մեծ ձյունատեղման ժամանակ: Պատկերացրեք՝ ինչ քաոս կսկսվեր մեզ մոտ»,- նշում Է Stephen-ը:
«Իսկական ձնե Արմեգեդոն»,- գրում Է coolcat9-ը:
Փետրվարի 3 – 4-ը ձյան սաստիկ տեղումներ եւ սառցային անձրեւ են մոլեգնել Մոսկվայի տարածաշրջանում: Օդերեւութաբանների խոսքով՝ նման ձնատեղումներ են լինում հարյուր տարին մեկ անգամ: Ըստ Մոսկվայի իշխանությունների հաղորդումների՝ քաղաքում փետրվարի 3-ի առավոտվանից տեղացել Է ավելի քան 38 սանտիմետր ձյուն, ինչը կազմում Է տեղումների ամսական նորմայի ավելի քան 100 տոկոսը: Տապալված ծառերի թիվը գերազանցել Է երկու հազարը: Մեկ օրում Մոսկվայի փողոցներից դուրս Է բերվել 1,2 մլն խորանարդ մետ ձյուն: Հայտնի Է մեկ զոհվածի եւ մի քան տուժածների մասին:

"Снежный Армагеддон": британцы поразились снегопадам в России
Британское издание Daily Mail посвятило статью снегопаду в центральной части России. Материал о рекордных осадках сопровождается фотографиями и видео из заснеженной столицы.
Пользователи активно делились впечатлениями от увиденного в комментариях. Так, многие примерили ситуацию на свою страну, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Несмотря ни на что все идут на работу ни в чем не бывало. В Великобритании снег парализует работу всего", — пишет Virginia M
"Пока что у них отменили меньше полетов, чем во время небольшого снегопада в Британии. Представьте, какой хаос начался бы у нас", — отмечает Stephen.
"Настоящий снежный Армагеддон", — возмущается coolcat9.
Сильнейший снегопад и ледяной дождь обрушились на московский регион 3-4 февраля. По словам синоптиков, такие снегопады бывают раз в сто лет. По сообщениям московских властей, в Москве с утра субботы выпало более 38 сантиметров снега, что составляет более 100 процентов месячной нормы осадков. Количество поваленных деревьев превысило две тысячи. Известно об одном погибшем и нескольких пострадавших.