Մերկ Հադիդ քույրերի լուսանկարը սուր քննադատություն Է հարուցել սոցիալական ցանցերում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանական Vogue հանդեսի մարտ ամսվա համարի համար մոդելներ Ջիջի եւ Բելլա Հադիդների լուսանկարը սուր քննադատություն Է հարուցել սոցիալական ցանցերում: Լուսանկարը, որտեղ քույրերը պատկերված են մերկ՝ իրար հանգուցված ոտքերով, Համացանցի օգտատերերը որակել են սոսկալի, նողկալի եւ մտահոգիչ:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Fox News-ը: Լուսանկարը հրապարակվել Է հունվարի 30-ին բրիտանական Vogue-ի Twitter-օգտահաշվում: Յուզերները նշել են, որ քույրերի այդ կեցվածքը զուգորդվում Է արյունապղծության հետ: Ոմանք ուշադրություն են հրավիրել, որ լուսանկարում Բելլայի դեմքը գործնականում անճանաչելի Է, եւ հանդեսի աշխատակիցներին մեղադրել են Photoshop-ի կիրառման մեջ: Բելլա եւ Ջիջի Հադիդները նախկին հոլանդացի մոդել Իոլանդա Հադիդի դուստրերն են: Ջիջին, որը ծնվել Է 1995 թվականին, իր քրոջից մեծ Է ընդամենը 18 ամսով:

Снимок обнаженных сестер Хадид вызвал острую критику в социальных сетях
Фотография моделей Джиджи и Беллы Хадид для мартовского номера британского журнала Vogue вызвала острую критику в социальных сетях. Снимок, на котором сестры запечатлены обнаженными со сплетенными ногами, пользователи интернета назвали жутким, гадким и вызывающим беспокойство, как передает Арменпресс, об этом сообщает Fox News.
Фото было опубликовано 30 января в Twitter-аккаунте британского Vogue.
Юзеры отметили, что такая поза сестер ассоциируется с инцестом. Некоторые обратили внимание, что лицо Беллы на фотографии практически неузнаваемо, и упрекнули сотрудников журнала в использовании Photoshop.
Белла и Джиджи Хадид — дочери бывшей голландской модели Иоланды Хадид. Джиджи, родившаяся в 1995 году, старше своей сестры всего на 18 месяцев.