Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձներ է հղել Ուզբեկստանի Օլիյ Մաժլիսի Օրենսդիր պալատի եւ Սենատի ղեկավարներին
Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձներ է հղել Ուզբեկստանի Օլիյ Մաժլիսի Օրենսդիր
պալատի եւ Սենատի ղեկավարներին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձներ է հղել Ուզբեկստանի Հանրապետության Օլիյ Մաժլիսի Օրենսդիր պալատի խոսնակ Նուրդինժոն Իսմոիլովին եւ Սենատի նախագահ Նիգմատիլլա Յուլդաշեւին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից, ուղերձներում մասնավորապես ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացանք ողբերգական գույժի՝ Ղազախստանի Ակտյուբինսկի շրջանում ուղեւորատար ավտոբուսում բռնկված հրդեհի մասին, որը Ուզբեկստանի քաղաքացիների մահվան պատճառ է դարձել
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ եւ Ուզբեկստանի բարեկամ ժողովրդին
Զոհվածների հարազատներին եւ մերձավորներին մաղթում ենք տոկունություն ու համբերություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Председатель НС Армении Ара Баблоян направил соболезнования руководителям Oлий Маджлиса и Сената Республики Узбекистан
Председатель НС Армении Ара Баблоян направил соболезнования руководителям  Oлий
Маджлиса и Сената Республики Узбекистан
Председатель НС Армении Ара Баблоян направил соболезнования спикеру Законодательной палаты -  Oлий Маджлиса Н.Исмоилову и председателю Сената Республики Узбекистан Н.Юлдашеву. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении. В соболезнованиях сказано:
“С глубокой печалью восприняли трагическую весть о возгорании пассажирского автобуса в Актюбинской области Казахстана, ставшем причиной гибели граждан Узбекистана.
От имени Национального Собрания Республики Армения и от себя лично выражаю глубокие соболезнования и поддержку Вам и дружественному народу Узбекистана.