Նալբանդյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ գրասենյակի ղեկավարին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հունվարի 15-ին ընդունեց Հայաստանում Միացյալ ազգերի կազմակերպության ռեզիդենտ համակարգող, ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետոյին` Երևանում առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Կարևորելով Հայաստանի մասնակցությունը ՄԱԿ-ի տարբեր կառույցների աշխատանքներին և ՄԱԿ-ի երևանյան գրասենյակի գործունեությունը՝ Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը բարձր գնահատեց պաշտոնավարման ընթացքում Բրեդլի Բուզետոյի ներդրումը Հայաստանում ՄԱԿ-ի ծրագրերի արդյունավետ իրականացման գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով իր գործունեության բարձր գնահատականի համար, Բրեդլի Բուզետոն նշեց, որ առաքելության ընթացքում մշտապես զգացել է Հայաստանի իշխանությունների բամզակողմանի առաջկցությունը։
Հայաստանում ՄԱԿ-ի ծրագրերի իրականացման գործում ունեցած նշանակալի նպաստի համար Էդվարդ Նալբանդյանը Բրեդլի Բուզետոյին պարգևատրեց արտգործնախարարության պատվո մեդալով:

Эдвард Налбандян принял завершающего миссию в Армении представителя Программы развития ООН
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 15 января принял координатора ООН в Армении, постоянного представителя Программы развития ООН Бредли Бузетто в связи с завершением миссии в Ереване. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МИД Армении.
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, отметив важность участия Армении в работе различных структур ООН и деятельности ереванского офиса ООН, высоко оценил вклад  Бредли Бузетто в деле эффективной реализации программ ООН в Армении.
В свою очередь, поблагодарив за высокую оценку своей деятельности, Бредли Бузетто отметил, что в ходе осуществления своей миссии всегда чувствовал всестороннее содействие властей Армении.
За значительный вклад в дело реализации программ ООН в Армении Эдвард Налбандян наградил Бредли Бузетто почетной медалью МИД Армении.