Կարմիր մահիկը հաղորդել է իսրայելա-պաղեստինյան բախումների ժամանակ մահացածների թիվը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելական բանակի հետ բախումների արդյունքում չորս պաղեստինցի սպանվել է, 888-ը`վիրավորվել Գազայի հատվածում, Երուսաղեմում և Հորդանանի Արևմտյան ափին։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «ՌԻԱ նովոստի»-ն, այս մասին հաղորդել է պաղեստինյան Կարմիր մահիկի մամուլի քարտուղար Էրաբ ալ Ֆուկահան:
Իսրայելի անվտանգության ուժերի հետ ցուցարարների բախումները շարունակվում են արդեն ավելի քան մեկ շաբաթ, տարբեր աստիճանի ինտենսիվությամբ՝ ի պատասխան ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարության` Երուսաղեմը որպես Իսրայելի մայրաքաղաք ճանաչելու եւ դեսպանատունն այնտեղ տեղափոխելու հետ կապված: «Չորս պաղեստինցի սպանվել է դեկտեմբերի 16-ին: Նրանք սպանվել են իսրայելցի զինվորների հետ բախումների արդյունքում: Երուսաղեմում եւ արևմտյան ափին վիրավորվել է 661 մարդ, ևս 227 մարդ վիրավորվել է Գազայի հատվածում, որոնցից տասը ծանր վիրավորում է ստացել», - ավելացրել է Էրաբ ալ-Ֆուկահան:

В Красном полумесяце назвали число погибших в столкновениях палестинцев
Четыре палестинца погибли в ходе столкновений с израильской армией, 888 получили ранения в секторе Газа, Иерусалиме и на Западном берегу реки Иордан в пятницу, сообщила РИА Новости пресс-секретарь палестинского Красного Полумесяца Эраб аль-Фукаха.
Столкновения протестующих с израильскими силами безопасности продолжаются уже больше недели с различной степенью интенсивности в ответ на решение президента США Дональда Трампа признать Иерусалим столицей Израиля и перенести туда посольство.
"Четыре палестинца погибли сегодня - два в секторе Газа, один в Рамалле и один в Иерусалиме, они были убиты израильскими солдатами в ходе столкновений", - сказала аль-Фукаха.
"Количество раненых на Западном берегу и в Иерусалиме составило 661, еще 227 ранены в секторе Газа. Среди них тяжелые ранения получили десять человек ", - добавила Эраб аль-Фукаха.
В результате огнестрельные ранения получили 104 человека, остальные были ранены резиновыми пулями и пострадали от слезоточивого газа, добавила аль-Фукаха.