Կարեն Կարապետյանին են ներկայացվել «Սևան Ստարտափ Սամմիթ»-ի զարգացման հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունում տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում վարչապետ  Կարեն Կարապետյանին են ներկայացվել «Սևան Ստարտափ Սամմիթ»-ի զարգացման հեռանկարներն ու հնարավորությունները:  Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նշվել է, որ «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2017»-ը հյուրընկալել է շուրջ 4000 մասնակիցներ և հյուրեր աշխարհի 23 երկրներից: «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2017»-ի ընթացքում փակված գործարքների գումարը գերազանցել է 200 հազար դոլարը, իսկ մրցանակային ֆոնդը գերազանցել է նախատեսված 40 հազարը և հասել 50 հազար դոլարի։ Սամմիթի ընթացքում ստարտափներով հանդես եկող թիմերը հնարավորություն են ունենում օրեր շարունակ շփվել, ծանոթանալ ինչպես միմյանց, այնպես էլ Հայաստանից և արտերկրից հրավիրված տարբեր ձեռնարկատերերիմասնագետների և բանախոսների, բարձրակարգ ծրագրավորողների և ներդրողների հետ:
2018թ.-ին Սամմիթը նախատեսում է ընդլայնել իր աշխարհագրությունը և մի շարք միջոցառումներ անցկացնել աշխարհի տարբեր երկրներում՝ «Սիսայդ Ստարտափ Սամմիթ» անվանմամբ։
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ողջունել է միջոցառման անցկացումը և ընդգծել, որ կառավարությունը պատրաստ է տարբեր հարցերում կազմակերպիչներին ցուցաբերել անհրաժեշտ օժանդակություն:

Карену Карапетяну представили перспективы развития «Севан Стартап Саммит»-а
В ходе состоявшегося в правительстве совещания премьер-министру Армении Карену Карапетяну представили перспективы и возможности развития «Севан Стартап Саммит»-а.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, было отмечено, что «Севан Стартап Саммит 2017» принял около 4000 участников и гостей из 23-х стран мира. Сумма закрытых в ходе «Севан Стартап Саммит 2017» сделок превысила 200 тысяч долларов, а призовой фонд превысил предусмотренные 40 тыс. и достиг 50 тысяч долларов. Выступающие в ходе саммита со стартапами команды имеют возможность днями общаться, знакомиться как друг с другом, так и с различными предпринимателями, специалистами и докладчиками, высококвалифицированными программистами и инвесторами из Армении и из-за рубежа.
В 2018 году планируется расширить географию Саммита и провести ряд мероприятий в различных странах мира под названием «Сисайд Стартап Саммит».
Премьер-министр Карен Карапетян приветствовал проведение мероприятия и подчеркнул, что правительство готово в различных вопросах оказать организаторам необходимую помощь.