Գյումրիում կյանքի որակը սկզբունքորեն փոխվելու է. ՀՀ վարչապետը հարգանքի տուրք է մատուցել երկրաշարժի զոհերի հիշատակին
Գյումրիում կյանքի որակը սկզբունքորեն փոխվելու է. ՀՀ վարչապետը հարգանքի տուրք
է մատուցել երկրաշարժի զոհերի հիշատակին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը 1988 թվականի երկրաշարժի 29-րդ տարելիցի կապակցությամբ այցելել է Գյումրի: Կարեն Կարապետյանը ժամը 11:41-ին ծաղիկներ է դրել Գյումրու «Սուրբ Ամենափրկիչ» եկեղեցում տեղադրված 1988թ. երկրաշարժի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին և մասնակցել մատուցվող պատարագին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Լրագրողների հետ զրույցում վարչապետն ընդգծել է, որ Գյումրիի հետ կապված կառավարությունն ունի համալիր ծրագիր և միանշանակ այս քաղաքում կյանքի որակը սկզբունքորեն փոխվելու է: «Մենք ռեգուլյար, ամեն օր պետք է աշխատենք, որպեսզի այստեղ կյանքը փոխվի և իրականում փոխվելու է: Այն խնդիրները, որոնք այսօր Գյումրին, մեր ժողովուդն ունի՝ հաղթահարելի են, ուղղակի պետք է լավատեսությամբ նայել ապագային և աշխատել», - նշել է Կարեն Կարապետյանը

PM pays tribute to memory of 1988 earthquake victims in Gyumri
YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Karen Karapetyan on December 7 visited Gyumri on the occasion of the 29th anniversary of the 1988 earthquake, press service of the government told Armenpress.
The PM laid flowers at the monument of the earthquake victims and attended a mass in the Holy Saviour's Church.
PM Karapetyan told reporters that the government has a complex program with regard to Gyumri, and the quality of life in this city will definitely change. “We need to regularly work every day to change the life here, and it will, in fact, change. The problems today Gyumri, our people are facing will be overcome, it’s just necessary to look at the future with optimism and continue working”, he said.