Վրաստանի սեւծովյան ափին պտտահողմ Է մոլեգնել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեւ ծովի ափին՝ Փոթի նավահանգստային քաղաքի մոտ, պտտահողմ Է գրանցվել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Imedi հեռուստաալիքը: Մթնոլորտային երեւույթը շարունակվել Է մի քանի րոպե: Ինչպես հայտնել են Փոթիի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունում, վնասումների մասին հաղորդումներ համապատասխան ծառայություններում չեն ստացվել:
Վրաստանի Պետական հիդրոգրաֆիական ծառայության տվյալներով՝ մրրկասյան կրկնումներ չեն սպասվում: Նրա տեղեկատվության համաձայն՝ Սեւ ծովի ափին վատ եղանակը կպահպանվի եւս մի քանի օր, Սեւ ծովում փոթորիկը կկազմի 5 – 6 բալ:

Смерч обрушился на черноморское побережье Грузии
На побережье Черного моря у портового города Поти зафиксировали смерч. Как передает Арменпресс, об этом сообщает телеканал Imedi.
Атмосферное явление продолжалось в течение нескольких минут. Как сообщили в пресс-службе мэрии города Поти, сообщений о повреждениях в соответствующие службы не поступала.
По данным Государственной гидрографической службы Грузии, повторения смерча не ожидается. Согласно их информации, непогода на черноморском побережье сохранится еще несколько дней, шторм на Черном море составит 5-6 баллов.