Թբիլիսիի քաղաքագլխի աշխատավարձը կհատկացվի բարեգործությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թբիլիսիի քաղաքագլուխ Կախա Կալաձեն աշխատավարձ չի ստանա. այդ գումարը կօգտագործվի բարեգործական նպատակներով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է «Նովոստի Գրուզիա»-ն՝ հղում անելով Թբիլիսիի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությանը:
Տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում հաղթելուց առաջ, որոնք Վրաստանում անցկացվել են հոկտեմբերի 21-ին, նախկին ֆուտբոլիստ Կախա Կալաձեն զբաղեցնում Էր Էներգետիկայի նախարարի պաշտոնը: 2012 թվականին այդ պաշտոնում իր նշանակվելուց շատ չանցած Կալաձեն հրաժարվեց աշխատավարձից: Ի դեպ, Թբիլիսիի քաղաքագլխի աշխատավարձը կազմում Է 3 հազար 180 լարի (ավելի քան 1,1 հազար դոլար):
Կալաձեն Վրաստանի հարուստ մարդկանցից մեկն Է: Հայտարարագրի համաձայն, նրա հաշվին կա ավելի քան 9,6 մլն դոլար:

Зарплата мэра Тбилиси пойдет на благотворительность
Мэр Тбилиси Каха Каладзе не будет брать зарплату — сумма будет использоваться на благотворительность. Как передает Арменпресс, об этом сообщает ИА "Новости-Грузия" со ссылкой на пресс-службу столичной мэрии.
До победы на выборах в органы местного самоуправления, которые прошли в Грузии 21 октября, бывший футболист Каха Каладзе занимал пост министра энергетики. Вскоре после его назначения на этой должности в 2012 году Каладзе отказался от своей зарплаты.
Кстати, зарплата мэра Тбилиси составляет 3 тысяч 180 лари (более 1,1 тысяч долларов).
Каладзе является одним из самых богатых людей Грузии. Согласно декларации, на его счету более 9,6 миллиона долларов.