Աֆղանստանում առնվազն 40 զինվորական Է զոհվել մահապարտների հարձակման հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աֆղանստանում առնվազն 40 զինվորական Է զոհվել ռազմակայանի մոտ երկու ավտոմեքենաների պայթեցման հետեւանքով: Այդ մասին հայտնել Է Tolo News հեռուստաալիքը՝ հղում անելով աղբյուրի, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Երկու մահապարտ ահաբեկիչներ Humvee բանակային արտաճանապարհայիններով գրոհել են Ղանդահարի նահանգի Մեյվանդի շրջանի ռազմակայանի վրա՝ սպանելով 40 զինվորների»,- ասված Է հեռուստաալիքի հաղորդագրության մեջ: Ինչպես հայտնել Է 1TV հեռուստաալիքը, Աֆղանստանի պաշտպանության նախարարությունը հաստատել Է գրոհը Ղանդահարի նահանգի ռազմակայանի վրա: Նրա տվյալներով՝ հարձակումը կատարվել Է հոկտեմբերի 18-ի ուշ երեկոյան, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Афганистане при взрыве автомобилей погибли около 40 военных, сообщили СМИ
По меньшей мере 40 военных погибли при подрыве двух автомобилей у военной базы в Афганистане, как передает Арменпресс, об этом сообщает телеканал Tolo News со ссылкой на источник.
"Два террориста-смертника атаковали на (армейских внедорожниках — ред.) Humvee военную базу в районе Мейванд в провинции Кандагар, убив 40 солдат", — говорится в сообщении телеканала.
Как сообщает телеканал 1TV, министерство обороны Афганистана подтвердило атаку на военную базу в провинции Кандагар. По их данным, нападение было совершено поздно вечером в среду.