Կառավարությունը 2018 թվականին «Հայփոստ»-ը կմասնավորեցնի
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարության կողմից «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ին հանձնված «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի հավատարմագրային կառավարման ժամկետը կերկարաձգի ևս երեք ամսով՝ մինչ 2017 թվականի տարեվերջ: Կառավարության նիստում ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը նշեց, որ ՀՀ կառավարության 2016թ. նոյեմբերի 24-ի որոշմամբ «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի բաժնետոմսերը հանձնվել է հավատարմագրային կառավարման՝ «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ-ին և 2016թ. դեկտեմբերի 14-ին ստորագրվել հավատարմագրային կառավարման պայմանագիր:
Պայմանագրով՝ հավատարմագրային կառավարման ժամկետը սահմանվել է 9 ամիս (ավարտը՝ 2017թ. սեպտեմբերի 30):
«Հաշվի առնելով, որ «Հայփոստ»-ն ընդգրկված է «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» ՀՀ օրենքում և կառավարության 2017թ. հունիսի 19-ի որոշմամբ հաստատված ՀՀ կառավարության 2017-2022թթ. ծրագրի համաձայն՝ նախատեսվում է մինչև 2018թ.ավարտը իրականացնել «Հայփոստ»-ի մասնավորեցում, ուստի անհրաժեշտություն է առաջացել վերը նշված պայմանագրի գործողության ժամկետը երկարաձգել 3 ամիս ժամկետով»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց նախարարը:

Правительство в 2018 г приватизирует “Армпочту”
Доверительное управление ЗАО “Айпост траст менеджмент”-ом ЗАО “Айпост” (“Армпочта” – ред.), выданное правительством РА, будет пролонгировано еще на три месяца – до конца 2017 г.
На заседании правительства министр транспорта, связи и информационных технологий В. Мартиросян отметил, что решением правительства от 24 ноября 2016 г  акции ЗАО “Айпост” переданы в доверительное управление ЗАО “Айпост траст менеджмент”, и 14 декабря 2016 г. подписан договор об этом.
Срок действия договора определен в 9 месяцев и истек 30 сентября 2017 г.” Продление договора на три месяца обусловлено тем, что ЗАО “Айпост” внесено в список приватизируемой госсобственности”, - передает «Арменпресс»   слова министра.