Նալբանդյանը հանդիպել է Արաբական լիգայի գլխավոր քարտուղարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 22-ին Նյու Յորքում հանդիպել է Արաբական պետությունների լիգայի գլխավոր քարտուղար Ահմեդ Աբուլ Ղեյտին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպմանը հանգամանալից անդրադարձ արվեց Հայաստանի և արաբական պետությունների միջև համագործակցությանը։ Երկուստեք նշվեց հայ-արաբական հարաբերությունների ավանդական ջերմ բարեկամական բնույթը։
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող զարգացումների, սիրիական ճգնաժամի կարգավորման ուղղությամբ գործադրվող ջանքերի, ահաբեկչության դեմ միջազգային հանրության պայքարի շուրջ։

YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. Armenian foreign minister Edward Nalbandian had a meeting on September 22 in New York with Ahmed Aboul Gheit, Secretary General of the Arab League.
During the meeting the sides comprehensively discussed the cooperation between Armenia and Arab states. Both sides mentioned the traditionally friendly nature of the Armenian-Arab relations.
The parties exchanged ideas over the developments in the Middle East, the efforts for settling the Syrian crisis and the international community’s fight against terrorism.