Նալբանդյանը հանդիպել է Արաբական լիգայի գլխավոր քարտուղարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 22-ին Նյու Յորքում հանդիպել է Արաբական պետությունների լիգայի գլխավոր քարտուղար Ահմեդ Աբուլ Ղեյտին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպմանը հանգամանալից անդրադարձ արվեց Հայաստանի և արաբական պետությունների միջև համագործակցությանը։ Երկուստեք նշվեց հայ-արաբական հարաբերությունների ավանդական ջերմ բարեկամական բնույթը։
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող զարգացումների, սիրիական ճգնաժամի կարգավորման ուղղությամբ գործադրվող ջանքերի, ահաբեկչության դեմ միջազգային հանրության պայքարի շուրջ։

Налбандян встретился с Генеральным секретарем ЛАГ
Министр иностранных дел Армении Э. Налбандян 22 сентября встретился в Нью-Йорке с Генеральным секретарем Лиги арабских государств (ЛАГ) Ахмедом  Абуль Гейтом.    Об этом, как передает «Арменпресс», сообщили в управлении печати, информации и по связям с общественностью МИД РА.
На встрече стороны подробно обсудили сотрудничество Армении и арабских стран, был отмечен традиционно дружеский  их характер.
Собеседники обменялись мыслями по текущим событиям, усилиям, предпринимаемым для решения сирийского кризиса, борьбе против терроризма.