Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը մասնակցել է Մինսկի 950-ամյակին նվիրված միջոցառումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մինսկի քաղգործկոմի նախագահ Անդրեյ Շորեցի հրավերով  սեպտեմբերի 8-ից 10-ն այցելել է Բելառուսի Հանրապետության մայրաքաղաք՝ մասնակցելու Մինսկի հիմնադրման 950-ամյակին նվիրված միջոցառումներին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակում երևանյան պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Մինսկ քաղաքի ղեկավարության հետ: Քաղաքի օրվա առթիվ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի բարեմաղթանքները փոխանցելով գործընկերներին, Դավիթ Օհանյանն ընդգծել է Երևանի քաղաքապետարանի պատրաստակամությունը՝ խորացնելու Մինսկի հետ առկա համագործակցությունը:
Անդրեյ Շորեցն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել բարեմաղթանքների, ինչպես նաև հրավերն ընդունելու և տոնակատարություններին մասնակցելու համար: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկկողմ համագործակցության հետ կապված մի շարք հարցեր:
Մինսկի 950-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում Երևանի պատվիրակությունը մասնակցել է «Մինսկ՝ հերոս քաղաք» հուշարձանի ծաղկադրման արարողությանը: Պատվիրակությունը մասնակցել է նաև Մինսկի օրվա առթիվ կազմակերպված տոնական այլ միջոցառումներին:

Делегация мэрии Еревана приняла участие в мероприятиях, посвященных 950-летию Минска
По приглашению председателя Минского горисполкома Андрея Шорца делегация, возгавляемая заместителем мэра Еревана Давидом Оганяном, с 8-го по 10-е сентября находилась в столице Респубики Беларусь, с целью участия в празднествах, посвященных 950-летию Минска.
Как сообщили Арменпресс в Управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана, делегация мэрии Еревана провела ряд встреч с представителями городских властей Минска. Передавая коллегам наилучшие пожелания мэра Еревана Тарона Маргаряна по поводу праздника, Давид Оганян подчеркнул готовность мэрии Еревана углублять сотрудничество с Минском.
Андрей Шорец выразил благодарность за теплые пожелания и принятие приглашения на участие в празднестве. В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, связанных с двухсторонним сотрудничеством.
Ереванская делегация приняла участие в церемонии возложения цветов к памятнику «Минск-город герой», а также в ряде других мероприятий.