«Մերիդիան» ազատ տնտեսական գոտում կգործի ոսկեգործական նոր ընկերություն
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գործադիրը որոշեց «Արոյան» ՍՊԸ-ին «Մերիդիան» ազատ տնտեսական գոտու շահագործողի թույլտվություն տրամադրել: ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը նշեց, որ ընկերությունը նախատեսում է գործունեություն ծավալել ոսկերչության ոլորտում՝ 8 տարվա ընթացքում իրականացնելով 11 մլն դոլարի ներդրում:
«Ընթացիկ տարում նախատեսվում է բացել 5 նոր աշխատատեղ, իսկ մոտակա 8 տարիներին՝ մինչև 100 նոր աշխատատեղ` 300 դոլար միջին աշխատավարձով: Ընկերությունը պլանավորում է արտահանումն իրականացել հետևյալ հիմնական ուղղություններով՝ ՌԴ, Ղազախստան, ԱՄԷ, Կատար, Բահրեյն, Քուվեյթ, Օման»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց նախարարը: Արտադրանքի արտահանման տարեկան ծավալը կկազմի մոտ 2,5 մլն դոլար:

В свободной экономической зоне “Меридиан” будет работать новая ювелирная компания
Принято решение выдать ООО “Ароян” разрешение  на деятельность в свободной экономической зоне “Меридиан”. Министр экономразвития и инвестиций Сурен Караян отметил, что компания планирует работать в ювелирной сфере и за 8 лет реализовать инвестиций на 11 млн долларов.
«В текущем году планируется открыть 5, а в ближайшие 8 лет – 100 рабочих мест со средней зарплатой в 300 долларов. Компания планирует экспортировать продукцию в РФ, Казахстан, ОАЭ, Катар,  Бахрейн, Кувейт, Оман”, - передает «Арменпресс» слова министра. Ежегодный  экспорт продукции составит в денежном эквиваленте около 2,5 млн долларов.