Մեկ օրում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու բոլոր դեպքերը բացահայտվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` օգոստոսի 21-ից 22-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 11 դեպքերը բացահայտվել են:
Արձանագրվել է թմրամիջոցի հայտնաբերման 3 դեպք:
Բացահայտվել է գողության 9, խարդախության և խուլիգանության 2, յուրացման, հարկերից խուսափելու և համակարգչային հանցագործության 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության և գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման 1-ական դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից, անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 9-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Все случаи причинения телесных повреждений, зарегистрированных в Армении за сутки, раскрыты
По данным оперативной сводки полиции Армении, все 11 случаев причинения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период с 21 по 22 августа, раскрыты. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении.
Одновременно зарегистрировано 3 случаев обнаружения наркотиков, раскрыто 9 случаев кражи, по 2 случая мошенничества и хулиганства, по 1 случаю присвоения, уклонения от уплаты налогов и киберпреступности.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто по 1 случаю кражи и умышленного уничтожения имущества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 8 ДТП: 1 человек погиб, 9 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.