ՀՀ ԱԻՆ-ը 8 հրշեջ մեքենա է ուղարկել Վրաստան անտառային հրդեհի մարման աշխատանքներին մասնակցելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունն 8 հրշեջ մեքենա է ուղարկել Վրաստան` անտառային հրդեհի մարման աշխատանքներին մասնակցելու համար: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, մեքենաներն ուղեկցում է ԱԻՆ Փրկարար ծառայության պետ Մուշեղ Ղազարյանը:
Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին արդեն հայտարարել է, որ Հայաստանը  հրշեջ մեքենաներ է տրամադրել երկրում բռնկված անտառային հրդեհի մարման աշխատանքներին մասնակցելու համար: Գիորգի Կվիրիկաշվիլին հայտնել է, որ Հայաստանի հրշեջ-փրկարարական անձնակազմն արդեն ճանապարհին է:
Բորժոմի անտառում (Սամցխե-Ջավախքի տարածաշրջան) հրդեհը մարելու համար Վրաստանի իշխանությունները դիմել են հարեւան բոլոր երկրների, ինչպես նաեւ ԵՄ-ի երկրների օգնությանը:

Armenia sends 8 fire engines to Georgia to participate in forest firefighting works
YEREVAN, AUGUST 22, ARMENPRESS. Armenian ministry of emergency situations sent 8 fire engines to Georgia to participate in the forest firefighting operations, reports Armenpress.
Georgia’s Prime Minister Giorgi Kvirikashvili already announced that Armenia has provided fire engines. He said the Armenian fire-rescue crew is already on the way.
The Georgian authorities have requested assistance from all neighboring countries, as well as the EU states for extinguishing the fire in Borjomi forest (Samtskhe-Javakheti region).