Երևանում դանակահարվել է հայտնի հոգեբանը. վիճակը կայուն ծանր է
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «ԱՅԳ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնի հիմնադիր, հոգեբան, Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի դասախոս Ռուբեն Պողոսյանը դանակահարվել իր հոգեբանական կենտրոնում: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին համալսարանի մամուլի ծառայությունից, Ռուբեն Պողոսյանի վիճակը կայուն ծանր է:
ՀՀ ոստիկանության մամուլի  ծառայությունից մեզ հաղորդեցին, որ դեպքը տեղի է ունեցել  հուլիսի 17-ին: «Այդ օրը՝ ժամը 14.45-ին հիվանդանոցից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «դեմքի կտրած վերք, բազմաթիվ վերքեր, արյունահոսություն» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել 1947 թ. ծնված Ռ. Պ.-ն:
Ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 14.00-ին, Մաշտոցի պողոտայի 40 շենքում գործող հոգեբանական կենտրոնում 1983 թ. ծնված Հրանտ Հ.-ն թուղթ կտրելու դանակով հարվածներ է հասցրել Ռ.Պ.-ի դեմքին և գլխին՝ պատճառելով վնասվածքներ:

В Ереване в своем рабочем кабинете получил ножевые ранения известный психолог: его состояние – стабильно тяжелое
В Ереване в своем рабочем кабинете получил ножевые ранения известный психолог: его
состояние – стабильно тяжелое
Руководитель Центра психологических услуг «АЙГ», преподаватель Педагогического университета имени Хачатура Абовяна психолог Рубен Погосян получил ножевые ранения в своем кабинете. Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе Педагогического университета имени Хачатура Абовяна, психолог в тяжелом состоянии доставлен в одну из ереванских больниц.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении, состояние психолога Рубена Погосяна оценивается как стабильно тяжелое. По сведениям полиции Армении, инцидент произошел 17-го июля.
«В этот день, в районе 14.45, полиция получила из больницы сообщение о том, что к ним доставлен пострадавший Р.П., 1947 года рождения, с диагнозом «резаная рана лица, множественные ранения, кровотечение.
Сотрудники полиции выяснили, что в тот же день, в районе 14.00, в Центре психологических услуг «АЙГ» по адресу пр.Маштоца,40, некий Грант Г.,  1983 года рождения, ножом для резания бумаги нанес множественные ранения пострадавшему Р.П.