Արդարադատության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը հուլիսի 12-ին ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիային: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արդարադատության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով դեսպանին՝ նախարարը բարձր է գնահատել երկու երկրների միջև առկա մի շարք ուղղություններով համագործակցությունը և ընդգծել, որ արդարադատության ոլորտում փոխգործակցությունը խորացնելու ամուր հիմքեր կան:
Արգենտինայի դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիան շնորհակալություն է հայտնել Դավիթ Հարությունյանին ընդունելության համար և նախարարի հետ քննարկել քրեական գործերով իրավական փոխօգնության վերաբերյալ համաձայնագիր ստորագրելու հնարավորությունը:

YEREVAN, JULY 13, ARMENPRESS. Justice Minister Davit Harutyunyan hosted Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Argentina to Armenia Gonzalo Urriolabeitia on July 12, press service of the Ministry told Armenpress.
Welcoming the guest, the Justice Minister highly appreciated the existing cooperation between the two countries in a number of spheres and stated that there are firm grounds to deepen the mutual partnership in the justice field.
Ambassador Gonzalo Urriolabeitia thanked the Minister for reception and discussed with him the possibility to sign an agreement on legal mutual assistance in criminal matters.