Հակառակորդը կիրառել է ՏՌ-107 տիպի համազարկային հրթիռային կայանքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հուլիսի 4-ին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը տարբեր տրամաչափի ականանետերից, իսկ ժամը 20:20-ի սահմաններում հարավային ուղղությամբ կիրառել է նաև ՏՌ-107 տիպի համազարկային հրթիռային կայանքներ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Նախորդ տարվա ապրիլյան սրացումներից հետո սա առաջին դեպքն է, երբ ադրբեջանական զինուժը կիրառում է նման զինատեսակ:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը միջազգային համապատասխան կազմակերպությունների ուշադրությունն է հրավիրում կատարվածի հանդեպ և ադրբեջանական կողմին նախազգուշացնում, որ պատասխանը լինելու է անհամարժեք:

Противник применил реактивные системы залпового огня TR-107
На азербайджано-арцахской границе ВС Азербайджана4 июля продолжали нарушать режим прекращения, стреляя из минометов разного калибра, а в 20:20 на южном направлении применили реактивныесистемы залпового огня TR-107.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), это первый после апреля прошлого года случай, когда Азербайджан применяет подобное оружие.
Министерство обороны Арцаха привлекает внимание соответствующих международных организаций к этому инциденту и предупреждает азербайджанскую сторону, что ответ будет соразмерным.