Պետք է մեծ ուշադրություն դարձնենք, թե ինչ արդյունքներ են տվել կատարված ծախսերը. ՀՀ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը շարունակում է հետևողական ջանքեր գործադրել ծրագրային բյուջետավորման ներդրման համար։ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում  ՀՀ 2016թ․ պետական բյուջեի կատարման հաշվետվության քննարկման ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։
«Այդ աշխատանքները շարունակվում են: Սա նշանակում է, որ մենք համեմատաբար մեծ ուշադրություն պետք է դարձնենք ոչ թե նրան, թե  որքան ֆինանսական միջոցներ ենք ծախսել, այլ թե ինչ արդյունքներ են տվել այդ ծախսերը։ Հենց այս ոգով էլ մենք պետք է շարունակենք քննարկումները»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդգծեց Կարեն Կարապետյանը:
Նա հավելեց, որ տնտեսության զարգացմանը միտված գործողությունների մշակման քննարկումները սկսվել են և շարունակվում են ու իրենց ամրագրումն են գտել ՀՀ կառավարության ծրագրում, որն ընդունվել է Ազգային ժողովի կողմից:
Եզրափակելով խոսքը՝ ՀՀ վարչապետը հույս հայտնեց, որ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում ՀՀ 2016թ. պետական բյուջեի կատարման հաշվետվության քննարկումները կանցնեն կառուցողական մթնոլորտում:

‘We should pay great attention on what results the expenses gave’, says PM
YEREVAN, JUNE 26, ARMENPRESS. The Government continues to make consistent efforts for installation of program budgeting, Prime Minister Karen Karapetyan said during the discussion of the 2016 state budget performance report at the joint session of parliamentary standing committees on June 26, reports Armenpress.
“These works continue. It means that we need to pay great attention on what results the expenses gave rather than on how much funds were spent. We should continue the discussions with this spirit”, the PM said.
He added that the discussions of development of actions aimed at economic development are launched and continue, expressing hope they will be held in constructive atmosphere.