Ադրբեջանը շփման գծում հարձակման փորձ է ձեռնարկել. հայկական կողմը զոհեր չունի
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը Լեռնային Ղարաբաղի շփման գծի միանգամից երկու` հարավարևելյան (Մարտունի) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԱՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ի և 04:00-ի սահմաններում, շփման գծի միանգամից երկու` հարավարևելյան (Մարտունի) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը, օգտագործելով ականազերծման համապատասխան տեխնիկա և հատուկ միջոցներ, ձեռնարկել է հարձակման փորձ:
Միևնույն ժամանակ, ՊԲ համապատասխան կառույցների կողմից տրամադրված հավաստի տվյալների համաձայն՝ արևելյան ուղղությամբ նկատվում է հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրադրության վերահսկողությունը սահմանի ողջ երկայնքով և պատրաստ են հակառակորդի ցանկացած սադրանքի տալ արժանի պատասխան»:

Azerbaijani forces make attack attempt in NK line of contact: Armenian side has no casualties
YEREVAN, FEBRUARY 25, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh (Artsakh Republic) told “Armenpress” the Azerbaijani forces made an attack attempt at the south-eastern (Martuni) and eastern (Akna) directions of the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry issued a statement which says:
“On February 25, as of 03:00 and 04:00, the Azerbaijani side conducted an attack attempt at two south-eastern (Martuni) and eastern (Akna) directions by using respective mine clearance equipment and special measures.
The NKR Defense Army forces continue confidently controlling the situation along the entire length of the border and are ready to give respective response to any Azerbaijani provocation”.