Բելգիայի Թագավորության պատվիրակներն այցելել են Արցախի խորհրդարան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն այսօր ընդունել է Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության հանրաքվեին միջազգային դիտորդական առաքելությամբ Արցախում գտնվող Բելգիայի Թագավորության պատվիրակության անդամներ Բրյուսելի շրջանային խորհրդարանի անդամ Սերժ դը Պատուլին և Վալոնիա-Բրյուսելի դաշնության խորհրդարանի պատգամավոր Բենուա Դրեզին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ Ազգային ժողովի մամուլի ծառայությունից:
Խորհրդարանի նախագահը, կարևորելով հանրաքվեին միջազգային դիտորդների ներկայությունը, նշել է. «Մենք արդեն երրորդ անգամ ենք կազմակերպում հանրաքվե  և կարևորում ու հաշվի ենք առնում այն օբյեկտիվ գնահատականները, որոնք ներկայացվում են դիտորդների կողմից»:
Այնուհետև Աշոտ Ղուլյանը պատասխանել է Բելգիայի ներկայացուցիչների մի շարք հարցերի, որոնք վերաբերում էին Սահմանադրության նախագծով նախատեսված կառավարման համակարգի առանձնահատկություններին և պետության գործունեության կարևոր ոլորտներում առաջարկվող փոփոխություններին:

Delegation from Belgium visits Parliament of Nagorno Karabakh
YEREVAN, FEBRUARY 20, ARMENPRESS. Ashot Ghulyan, Speaker of the Parliament of Nagorno Karabakh, held a meeting with the delegation of Belgium, Brussels Regional Parliament MP Serge de Patoul and Federation Wallonia-Brussels Parliament’s MP Benoit Dreze, who are currently on an observer mission in Nagorno Karabakh for the country’s constitutional referendum, the NKR Parliament’s Press Office told ARMENPRESS.
Ashot Ghulyan highlighted the presence of international observers in the referendum and mentioned : “We are holding a referendum for already the third time and we highlight and take into account the objective assessments which are presented by observers”.
Later on Ashot Ghulyan answered several questions of the Belgian delegation, which are related to the peculiarities of the administration system planned by the constitution and the changes in important spheres of the state’s activities.