Ադրբեջանը Մարտունու ուղղությամբ արձակել է մոտ 300 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր ուղղություններով Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հունվարի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր ուղղություններով հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց: Ադրբեջանական զինուժի կողմից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան (Մարտունու) հատվածում, որի ուղղությամբ արձակվել է մոտ 300 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում»:

Azerbaijani forces fire hundreds of shots in NK line of contact overnight ceasefire violation
YEREVAN, JANUARY 11, ARMENPRESS. Azerbaijani forces violated the ceasefire regime in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact around 50 times employing various caliber small arms, the defense ministry of Nagorno Karabakh (NKR) told ARMENPRESS.
The ministry issued a statement, saying: “Overnight January 10-11 Azerbaijan violated the ceasefire regime over 50 times in all directions of the NKR-Azerbaijan line of contact using various caliber small arms, including sniper rifles. Azerbaijani forces fired more than 900 shots at NKR posts. More intense violations occurred in the eastern (Martuni) part, where Azerbaijani forces fired around 300 shots.
The Defense Army forces of NKR confidently continued their service and took countermeasures only in case of strict necessity”.