Ադրբեջանը ԼՂ շփման գծում կիրառել է ՈւՏՅՈՍ և ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հոկտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 700 կրակոց: Շփման գծի հարավային և հյուսիսային ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՈւՏՅՈՍ և ԴՇԿ  տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ (141 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների»:

Azerbaijani forces violate ceasefire using heavy machine guns in NK line of contact
YEREVAN, OCTOBER 28, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh told ARMENPRESS Azerbaijani forces made 60 ceasefire violations in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The ministry’s statement reads: “Overnight October 27-28 Azerbaijan violated the ceasefire regime in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact around 60 times. Azerbaijani forces fired more than 700 shots at Armenian positions from various caliber small arms. In the southern and northern directions of the line of contact Azerbaijan also fired NSV and DShk heavy machine guns (141 shots).
The Defense Army continued confidently carrying out military duty, taking countermeasures only in case of strict necessity”.