Warner Bros-ը նոր ֆիլմ կնկարահանի Վիլլի Վոնկայի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հարի Փոթերի մասին ֆրանշիզայի պրոդյուսեր Դեւիդ Հեյմանն սկսել Է աշխատել Վիլլի Վոնկայի՝ Ռոալդ Դալի «Չառլին եւ շոկոլադի ֆաբրիկան» վեպի հերոսի մասին նոր ֆիլմի վրա, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Variety-ին:
Կինոնկարի արտադրությամբ կզբաղվի Warner Bros ընկերությունը:
Ֆիլմը վեպի հերթական Էկրանավորումը չԷ, այլ նոր պատմություն քաղցրավենիքի ֆաբրիկայի Էքսցենտրիկ տնօրենի մասին: Կինոնկարի համապրոդյուսերը կդառնա Դալի ժառանգության գործերի կառավարիչ Ռոալդ Սիգելը, իսկ սցենարը կգրի Սայմոն Ռիչը, որն ավելի վաղ աշխատել Է «Գլուխկոտրուկ» եւ «Ընտանի կենդանիների գաղտնի կյանքը» անիմացիոն ժապավենների վրա:
Դերասանական կազմը եւ ֆիլմի Էկրան բարձրանալու ամսաթիվը դեռ չի հայտարարվել:
Բրիտանացի գրող Ռոալդ Դալի «Չառլին եւ շոկոլադի ֆաբրիկան» գիրքը լույս Է տեսել 1964 թվականին: 1971 թվականին ռեժիսոր Մել Սթյուարտն այդ հեքիաթի հիման վրա նկարահանել Է «Վիլլի Վոնկան եւ շոկոլադի ֆաբրիկան», որտեղ գլխավոր դերը կատարել Է Ջին Ուայլդերը: 2005 թվականին վեպն Էկրանավորել Է Թիմ Բերթոնը, իսկ Վիլլի Վոնկայի դերը խաղացել Է Ջոնի Դեփը:

Warner Bros. снимет новый фильм о Вилле Вонке
Продюсер франшизы о Гарри Поттере Дэвид Хейман начал работу над новым фильмом о Вилли Вонке, герое романа Роальда Даля «Чарли и шоколадная фабрика», сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru. Производством картины займется компания Warner Bros.
Фильм будет не очередной экранизацией романа, а новой историей об эксцентричном директоре фабрики сладостей. Сопродюсером картины станет управляющий делами наследия Даля Роальд Сигел, а сценарий напишет Саймон Рич, ранее работавший над анимационными лентами «Головоломка» и «Тайная жизнь домашних животных».
Актерский состав и дата выхода на экраны пока не объявлены.
Сказочная книга британского писателя Роальда Даля «Чарли и шоколадная фабрика» вышла в 1964 году. В 1971 году режиссер Мэл Стюарт снял по ней фильм-мюзикл «Вилли Вонка и шоколадная фабрика» с Джином Уайлдером в главной роли. В 2005 году роман экранизировал Тим Бертон, а роль Вилли Воннки сыграл Джонни Депп.