Տնտեսությունը գլխավոր թեման կդառնա ԱՊՀ-ի երկրների կառավարությունների ղեկավարների նիստում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տնտեսական հարցերը կգերակշռեն ԱՊՀ-ի երկրների կառավարությունների ղեկավարների նիստում, որը հոկտեմբերի 28-ին տեղի Է ունենալու Մինսկում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Համագործակցության գործադիր կոմիտեի ղեկավար Սերգեյ Լեբեդեւը:
Ներկայում Բելառուսի մայրաքաղաքում ընթանում Է ԱՊՀ-ին առընթեր մշտական լիազոր ներկայացուցիչների նիստը: Նրանք քննարկում են կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի ապագա նիստի օրակարգի նախագիծը:
«Ենթադրվում Է ներառել բազմաթիվ հարցեր, առաջին հերթին, տնտեսական բնույթի»,-օգոստոսի 30-ին Մինսկում լրագրողներին ասել Է Լեբեդեւը: Նա նաեւ պարզաբանել Է, որ օրակարգում կլինեն հարցեր, որոնք վերաբերում են տրանսպորտին, Էներգետիկային, շրջակա միջավայրի պահպանությանը:
Նաեւ, նրա խոսքով, կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստի հետ միասին հոկտեմբերին Մինսկում տեղի կանցկացվի ԱՊՀ-ի ֆինանսատնտեսական համաժողով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

CIS Prime Ministers' session to focus on economy
YEREVAN, AUGUST 30, ARMENPRESS. The economic issues will prevail in the session of the Prime Ministers of CIS states which is going to be held on October 28 in Minsk, Chairman of the CIS Executive Committee Sergey Lebedev said, RIA Novosti reported.
Currently the session of the CIS affiliate authorized representatives is being held in the capital of Belarus. They are discussing the draft agenda of the upcoming council session of the heads of governments.
“It is supposed to include a number of issues, first of all, economic issues”, Lebedev said. He said the agenda will include issues related to transportation, energy, protection of the environment.