Վթարի հետևանքով մայրաքաղաքի տարբեր բուժհաստատություններ է տեղափոխվել 17 զինծառայող
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտպանության նախարարության «Սադկո» մակնիշի մեքենայի վթարի հետևանքով հանրապետության տարբեր բուժհաստատություններ են տեղափոխվել 17 զինծառայող: Նրանցից 4-ը հոսպիտալացվել են Մուրացանի զինվորական հոսպիտալում, երկուսը՝ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնում: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի վիրաբուժական ծառայության պետ, փոխգնդապետ Գևորգ Ոսկանյանը: «Այս պահին բոլորը հետազոտություն են անցնում, հիվանդանոցից դուրս գրվածներ դեռևս չկան»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Ոսկանյանը:
Նա հայտնեց, որ զինծառայողների մոտ ամենածանր վնասվածքներն են կոնքոսկրի, ողի, ազդոսկրի կոտրվածքը: Մյուս զինծառայողների մոտ  սալջարդերի տարբեր կոտրվածքներ են, քերծվածքներ:
Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնում գտնվող զինծառայողներից մեկը ստացել է 12-րդ կողոսկրի, մյուսը՝ սայլոսկրի կոտրվածք:

В результате аварии 17 военнослужащих доставлены в больницы Еревана
В результате  аварии машины  марки «Садко» МО РА  17 военнослужащих доставлены  в  больницы  Еревана. 4 военнослужащих доставлены в военный госпиталь Марацана, 2 – в МЦ «Григор Лусаворич». Об этом  в беседе с журналистами сообщил начальник хирургического отделения Центрального военного госпиталя, подполковник  Геворк  Восканян.
«На данный  момент идет обследование, выписанных из больницы пока нет», - как  передает Арменпресс, сказал Восканян.
Он сообщил, что самые тяжелые повреждения – это перелом бедренной  кости, ребра, таза. У остальных – разные переломы, ссадины.