Մոնթե Մելքոնյանի կիբեր բանակը հրապարակել է ադրբեջանական գաղտնի փաստաթղթեր
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոնթե Մելքոնյանի կիբեր բանակի հաքերները Հայոց բանակի օրվա կապակցությամբ հարձակվել են Ադրբեջանի պետական կայքերի վրա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին գրառում է հայտնվել կիբեր բանակի ֆեյսբուքյան էջում, ըստ որի` հարձակման պատճառով անհասանելի են դարձել Ադրբեջանի պետական մարմինների ինտերնետ ռեսուրսների կայքը (gov.az), Ադրբեջանի պետական պորտալը (e-gov.az) և հարկեր վճարելու կայքը (taxes.gov.az): Հրապարակվել են գաղտնի փաստաթղթեր քաղաքացիական ծառայության հանձնաժողովի կայքից (csc.gov.az), 81 հազար ադրբեջանցիների մեյլեր, գաղտնաբառեր, անուն-ազգանուններ և IP հասցեներ:
Բոլոր տվյալները տեղադրված են բաց ցանցում, որը կարելի է ներբեռնել: Գաղտնի փաստաթղթեր քաղաքացիական ծառայության հանձնաժողովի կայքից, 81 հազար ադրբեջանցիների մեյլեր, գաղտնաբառեր՝ մաս 1 և մաս 2:

YEREVAN, JANUARY 28, ARMENPRESS. Armenian hackers from Monte Melkonian Cyber Army attacked Azerbaijan government websites for Armenia Army Day. “Armenpress” reports, that the aforementioned was posted on the Facebook page of Monte Melkonian Cyber Army.
Monte Melkonian Cyber Army attacked the E-Government Portal (e-gov.az), website of Ministry of Taxes of the Republic of Azerbaijan (taxes.gov.az), the official Internet resource of the State Bodies (gov.az). Secret data from Civil Service Commission under the President of the Republic of Azerbaijan (csc.gov.az) and emails, passwords, IPs, names of 81 thousand Azerbaijanis were released.
The data from the website of Civil Service Commission are available for download here, emails, passwords, IPs can be downloaded here: part 1 and part2