Մոնթե Մելքոնյանի կիբեր բանակը հրապարակել է ադրբեջանական գաղտնի փաստաթղթեր
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոնթե Մելքոնյանի կիբեր բանակի հաքերները Հայոց բանակի օրվա կապակցությամբ հարձակվել են Ադրբեջանի պետական կայքերի վրա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին գրառում է հայտնվել կիբեր բանակի ֆեյսբուքյան էջում, ըստ որի` հարձակման պատճառով անհասանելի են դարձել Ադրբեջանի պետական մարմինների ինտերնետ ռեսուրսների կայքը (gov.az), Ադրբեջանի պետական պորտալը (e-gov.az) և հարկեր վճարելու կայքը (taxes.gov.az): Հրապարակվել են գաղտնի փաստաթղթեր քաղաքացիական ծառայության հանձնաժողովի կայքից (csc.gov.az), 81 հազար ադրբեջանցիների մեյլեր, գաղտնաբառեր, անուն-ազգանուններ և IP հասցեներ:
Բոլոր տվյալները տեղադրված են բաց ցանցում, որը կարելի է ներբեռնել: Գաղտնի փաստաթղթեր քաղաքացիական ծառայության հանձնաժողովի կայքից, 81 հազար ադրբեջանցիների մեյլեր, գաղտնաբառեր՝ մաս 1 և մաս 2:

Кибер-армия Монте Мелконяна опубликовала секретные азербайджанские документы
Хакеры кибер-армии  Монте  Мелконяна по случаю Дня Армянской  армии атаковали государственные сайты  Азербайджана. Как  передает Арменпресс, сообщение  об этом появилось в Facebook армии. Согласно этому  сообщению, в результате  взлома стали недоступны:  сайт интернет-ресурсов госорганов  Азербайджана (gov.az), государственный портал  Азербайджана (e-gov.az) и сайт налоговых выплат  (taxes.gov.az).  Опубликованы секретные документы  с сайта  Комитета гражданской службы Азербайджана (csc.gov.az), почта  81 тысячи азербайджанцев, пароли, имена  и IP-адреса.
Все данные выложены  в  открытой  сети, их можно загрузить. Секретные документы с сайта    Комитета гражданской службы Азербайджана, почты  81 тысячи азербайджанцев, пароли – часть 1, часть 2.