Հայ սուսերամարտիկներն ավարտեցին ելույթներն աշխարհի գավաթի խաղարկությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սուսերամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի երկու անդամները` Էդուարդ Օվիկյանը և Մայքլ Հովհաննիսյանը, մասնակցեցին աշխարհի գավաթի խաղարկության հերթական փուլին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի լրատվության բաժնից:
Էդուարդ Օվիկյանը (խոցասուսեր) խմբային փուլում տոնեց 3 հաղթանակ՝ մտնելով 128 լավագույնների մեջ: Այնուհետ կարողացավ հաղթել Իսպանիայի ներկայացուցչին, սակայն պարտվեց ռուս սուսերամարտիկին: Օվիկյանին հաջողվեց հաղթահարել երկու փուլ միայն: Այս մրցաձևում մասնակցում էին 278 մարզիկ աշխարհի տարբեր երկրներից:
Մայքլ Հովհաննիսյանը (ճկասուսեր) խմբային փուլում տարավ 4 հաղթանակ: Վերջինիս հաջողվեց մտնել 64 լավագույնների մեջ, բայց պարտվեց ճապոնացի մարզիկին: Հովհաննիսյանը կարողացավ Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային 2 միավոր ձեռք բերել:
Սուսերամարտիկների համար տարին ավարտված է: 2016 թվականին հունվարին կկայանա սուսերամարտի Հայաստանի առաջնությունը:

Armenian fencers finish their performances in World Cup
YEREVAN, DECEMBER 1, ARMENPRESS. Two members of Armenia youth fencing team: Eduard Ovikyan and Michael Hovhannisyan participated in another round of the Fencing World Cup. “Armenpress” reports the aforementioned referring to the press service of the National Olympic Committee of Armenia.
Ovikyan had 3 victories in the group stage thus appearing in top 128.  Then he managed to defeat the representative of Spain, but lost to the Russian representative.  He was able to win only two rounds.  278 athletes from different countries participated in this competition.
Michael Hovhannisyan had 4 victories in the group stage. He was included in top 64 players, but lost to the Japanese athlete. He won 2 ranking points for the Olympic Games.
The season for fencers is completed.  Fencing Championship of Armenia will be held in January, 2016.