Սահմանադրության նախագիծը դրական եզրակացությամբ ընդգրկվեց քառօրյա նիստերի օրակարգում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը դրական եզրակացությամբ սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծն ընդգրկեց խորհրդարանի լիագումար նիստերի և չորսօրյա նիստերի օրակարգում:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը ԱԺ լիագումար նիստի և չորսօրյա նիստերի օրակարգում ընդգրկելու առաջարկին դեմ քվեարկեց չորս պատգամավոր՝ ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Գագիկ Ջհանգիրյանը, Տիգրան Ուրիխանյանը, անկախ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը և «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը:
Ազգային ժողովի պետաիրավական հարցերի մշատական հանձնաժողովն ավարտել է սահմանադրական փոփոխությունների նախագծի քննարկումը:

Draft Constitution included in agenda of Parliament's four-day sessions with positive conclusion
YEREVAN, SEPTEMBER 11, ARMENPRESS. The National Assembly Standing Committee on State and Legal Affairs included the draft of Constitutional Reforms in the agenda of the Parliament's plenary and four-day sessions with a positive conclusion.
“Armenpress” reports that 4 MPs voted against including the draft of Constitutional Reforms in NA plenary and four-day sessions: Gagik Jhangiryan from Armenian National Congress,
Tigran Urikhanyan, non-Party Edmon Marukyan and Zaruhi Postanjyan from "Heritage" party.
The National Assembly Standing Committee on State and Legal Affairs finished discussions related to the Constitutional Reforms.