Հայկական անօդաչու սարքի վնասազերծման լուրն իրականությանը չի համապատասխանում. ԼՂՀ ՊՆ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական անգամ դարձել է ապատեղեկատվության աղբյուր` հայտարարելով, թե իբր իրենց զինուժը հայկական անօդաչու թռչող սարք է խփել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ եւ հերքել ադրբեջանական լրատվամիջոցներով շրջանառվող լուրը:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից այսօր տարածված տեղեկությունն առ այն, թե իբր իրենց զինուժի կողմից խփվել է հայկական անօդաչու թռչող սարք, իրականությանը չի համապատասխանում»,- ասված է հայտարարության մեջ:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները, հղում անելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությանը, տարածել էին խփված անօդաչու սարքի լուսանկարներ` գրելով, թե իբր այն վնասազերծել են Աղդամի շրջանում:

Information on shooting down Armenian drone does not correspond to reality: Karabakh MoD
STEPANAKERT, JULY 29, ARMENPRESS. The MinistryofDefense of Azerbaijan has once again become a source of misinformation announcing that their forces shot down an Armenian unmannedaerial vehicle. Armenpress reports that the Republic of Nagorno Karabakh Ministry of Defence has made an announcement to deny the news circulating in Azerbaijani media.
“The information spread by the MinistryofDefense of Azerbaijan on shooting down an Armenian unmannedaerial vehicle today, does not correspond to reality”, is said in the announcement.
The Azerbaijani media spread photos of a shot unmannedaerial vehicle writing that it was neutralized near Agdam.