Ադրբեջանական զինուժը մեկ շաբաթում հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծումմայիսի 17-23-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել էշուրջ250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահներիուղղությամբ արձակվել էավելիքան3500 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից,ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմինև պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստանհրաժեշտության դեպքում:

STEPANAKERT, 23 MAY, ARMENPRESS. In the period between May 17 and 23, the opponent committed nearly 250 ceasefire violations at the Line of Contact of the Karabakh-Azerbaijan forces, during which more than 3,500 shots were fired at Armenian guards with rifles of different diameters.
As the press service of the Ministry of Defense of the Nagorno-Karabakh Republic reports to “Armenpress”, the frontline military units of the Defense Army stayed true to the ceasefire regime and only counterattacked in case of need.