Ադրբեջանական զինուժը մեկ շաբաթում հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծումմայիսի 17-23-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել էշուրջ250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահներիուղղությամբ արձակվել էավելիքան3500 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից,ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմինև պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստանհրաժեշտության դեպքում:

За прошедшую неделю азербайджанские силы нарушили режим перемирия около 250 раз
Согласно оперативным данным Армии обороны Арцаха, 17-23мая на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских противоборствующих сил противник нарушил режим прекращения огня около 250 раз. В сторону армянских позиций произведено более 3500 выстрелов из орудий разного калибра.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе АО НКР, передовые силы Армии обороны оставались верны условиям перемирия, предпринимая ответные действия только в случае острой необходимости. Они продолжают уверенно контролировать линию соприкосновения по всей ее протяженности.