Հակոբ Հակոբյանին ազատ են արձակել երկրից չբացակայելու ստորագրությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգայն ժողովի նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանի խափանման միջոց կալանքը փոխարինվել է երկրից չհեռանալու ստորագրությամբ: Այս մասին մայիսի 5-ին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց հարկային պարտավորությունները չկատարելու եւ ապօրինի ձեռնարկատիրության մեջ կասկածվող Հակոբյանի փաստաբան Կարեն Սարդարյանը: Հակոբ Հակոբյանը ազատ է արձակվել երեկ՝ մայիսի 4-ին:
«Միջնորդությունը ներկայացրել ենք, որին ի պատասխան նախաքննություն վարող մարմինը ազատ արձակման որոշում է կայացրել կալանքի տակ պահելու հիմքերի վերացմամբ: Մեր հաջորդ քայլը Հակոբ Հակոբյանի բուժման ապահովումն է, քանի որ ունի վիրահատության անհրաժեշտություն», - ասաց Կարեն Սարդարյանը:
Փաստաբանը հավելեց, որ Հակոբ Հակոբյանի ազատ արձակումը ենթադրում է Հանրապետությունից դուրս չգալու պայման, որը կարող է խախտվել միայն քննիչի համապատասխան թույլատվության դեպքում:

YEREVAN, 5 MAY, ARMENPRESS. The former MP of the National Assembly of the Republic of Armenia Hakob Hakobyan's precautionary measure has been replaced by an undertaking not to leave the country. Hakobyan’s lawyer Karen Vardanyan informed Armenpress about this. Hakobyan was accused of not fulfilling his tax obligations and illegal entrepreneurship. Yesterday, on 4 May, he was released.
“We submitted the petition, in response to which the body conducting the investigation decided to cancel the basis of the detention. Our next step is ensuring the treatment of Hakob Hakobyan, because he needs surgery,” - Karen Vardanyan said.
The lawyer added that Hakob Hakobyan's release envisages a condition of not leaving the Republic, which can be violated only by the permission of the investigator.