Արցախում հակառակորդի գնդակից զինծառայող է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում ապրիլի7-ին՝ ժամը 17:15-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնվածԼևոնՄուշեղիՄիրզոյանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակացությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Serviceman dies of rival’s shot in Karabakh
YEREVAN, 8 APRIL, ARMENPRESS: On April 7 at about 17:15 a military serviceman Levon M. Mirzoyan, born in 1995, got a fatal gunshot wound in the line of duty of a protection area of a Nagorno Karabakh Republic (NKR) Defense Army unit, which is stationed in an eastern direction. The press service of the Ministry of Defense of Artsakh informed Armenpress that an investigation is underway to find out the details of the incident.
The Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic shares the grief of loss and expresses its condolences to the dead soldier's family, friends and colleagues.