Մամեդյարովը հանդիպել է Ուորլիքին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովը Նյու-Յորքում ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 69-րդ նստաշրջանի շրջանակներում հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը տեղեկացրել է, որ հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման ուղիները:
Ավելի վաղ Թվիթերի իր միկրոբլոգում Ուորլիքը գրել էր, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Էլմար Մամեդյարովը կհանդիպեն Նյու Յորքում: «Այսօր Նյու Յորքում ակնկալում ենք Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների հանդիպումը` քննարկելու Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդիրը»,- գրել էր ամերիկացի համանախագահը:

Глава МИД Азербайджана встретился с американским сопредседателем Минской группы ОБСЕ
Министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров 23 сентября в рамках 69-й сессии Генассамблеи ООН встретился с американским сопредседателем Минской Группы ОБСЕ Джеймсом Уорликом.
Как передает Арменпресс, пресс-служба МИД Азербайджана сообщает, что на встрече были обсуждены пути мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
Напомним, что ранее в своем Твиттере американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик написал: «Сегодня в Нью-Йорке ожидаем встречу с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана для обсуждения урегулирования нагорно-карабахского конфликта».