Մխիթարյանի մասնակցությունը Հայաստան-Սերբիա խաղին կասկածի տակ է
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազգային  հավաքականի եւ Դորտմունդի «Բորուսիա»-ի  կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Բունդեսլիգայի 4-րդ տուրի «Մայնց»-ի  հետ խաղում վնասվածք է ստացել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը այս մասին տեղեկացնում է գերմանական ակումբի պաշտոնական կայքը: Մխիթարյանը վնասվածք է ստացել հանդիպման վերջին րոպեին, երբ նրա հարվածից հետո գնդակը դիպել է դարպասաձողին, ինչից հետո նա ոտքին հարված է ստացել մրցակցի պաշտպանի կողմից:
Դորտմունդ վերադառնալու ճանապարհին  Մխիթարյանը ցավեր է զգացել և դիմել է թիմի բժշկի օգնությանը: Բուժզննումից հետո «Բորուսիա»-ի  բժիշկ Մարկուս Բրաունը նշել է, որ 25-ամյա կիսապաշտպանից ապաքինվելու համար կպահանջվի մոտ 4 շաբաթ:
Հայաստանի ազգային հավաքականը հոկտեմբերի 11-ին Եվրո 2016-ի ընտրական փուլի շրջանակներում սեփական հարկի տակ կընդունի Սերբիայի ազգային հավաքականին: Հենրիխ Մխիթարյանի մասնակցությունն այդ հանդիպմանը, փաստորեն, կասկածի տակ է: Հայաստանի ազգային հավաքականը Եվրո 2016-ի ընտրական փուլի շրջանակներում արդեն մեկ հանդիպում անցկացրել է` մրցակի հարկի տակ 2-1 հաշվով զիջելով Դանիայի ընտրանուն: Այդ խաղում Հայաստանի ազգային հավաքականի միակ գոլի հեղինակը Հենրիխ Մխիթարյանն էր:

Участие Мхитаряна в матче Армения-Сербия под сомнением
Полузащитник национальной сборной Армении и дортмундской «Боруссии» Генрих Мхитарян в матче с «Майнцем»  4-го тура Бундеслиги получил травму. Как передает Арменпресс, об этом сообщает  официальный сайт германского клуба. Мхитарян получил травму на последней минуте, когда в результате  его удара мяч попал в штангу, после чего сам получил удар от защитника соперников.
По дороге в Дортмунд Генрих почувствовал сильную боль и обратился к врачу. После осмотра врач «Боруссии» Маркус Браун отметил, что для восстановления  25-летнему полузащитнику команды  понадобится как минимум 4 недели.
В рамках отборочного тура Евро-2016 национальная сборная Армении 22 октября у себя в гостях примет национальную сборную Сербии. Участие Мхитаряна в матче Армения-Сербия под сомнением.  В рамках отборочного тура Евро-2016 национальная сборная Армении уже провела одну встречу в гостях – со счетом 2-1 уступив сборной Дании. Автором единственного нашего гола в этой игре был Генрих Мхитарян.