Ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի ներթափանցումը ԼՂՀ տարածք Բաքվի հերթական սադրիչ ու ահաբեկչական գործողությունն է. Բակո Սահակյան
Ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի ներթափանցումը ԼՂՀ տարածք Բաքվի  հերթական սադրիչ ու ահաբեկչական գործողությունն է. Բակո Սահակյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացում, ինչպես նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը վերջերս ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի ներթափանցումը ԼՂՀ տարածք համարել է պաշտոնական Բաքվի կողմից հերթական սադրիչ ու ահաբեկչական գործողություն, որը լուրջ հարված է հասցնում բանակցային գործընթացին եւ միջնորդ երկրների ջանքերին` հավելելով, որ այն պետք է համապատասխան գնահատականի արժանանա միջազգային հանրության կողմից:

Intrusion of Azerbaijani subversive group into NKR territory is another provocative terrorist act of Baku: Bako Sahakyan
STEPANAKERT, JULY 16, ARMENPRESS. The President of Artsakh Republic Bako Sahakyan on July 16 met personal representative of the OSCE chairman-in-office, Ambassador Andrzej Kasprzyk.
The General Department of Information of the President’s Staff of Artsakh Republic informed Armenpress that issues related to the current stage of the Azerbaijani-Karabakh conflict settlement negotiations and its prospects as well as the situation along the contact line between the NKR and Azerbaijan armed forces were discussed during the meeting.
The Head of the State considered the recent intrusion of the Azerbaijani subversive group into the NKR territory as another provocative terrorist act of the official Baku and a serious blow to the negotiation process and the efforts of mediator states, adding that it must be appropriately assessed by the international community.