Ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի ներթափանցումը ԼՂՀ տարածք Բաքվի հերթական սադրիչ ու ահաբեկչական գործողությունն է. Բակո Սահակյան
Ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի ներթափանցումը ԼՂՀ տարածք Բաքվի  հերթական սադրիչ ու ահաբեկչական գործողությունն է. Բակո Սահակյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացում, ինչպես նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը վերջերս ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի ներթափանցումը ԼՂՀ տարածք համարել է պաշտոնական Բաքվի կողմից հերթական սադրիչ ու ահաբեկչական գործողություն, որը լուրջ հարված է հասցնում բանակցային գործընթացին եւ միջնորդ երկրների ջանքերին` հավելելով, որ այն պետք է համապատասխան գնահատականի արժանանա միջազգային հանրության կողմից:

Вторжение азербайджанской диверсионной группы на территорию НКР - очередная провокационная и террористическая акция официального Баку – президент НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики (Республики Арцах) Бако Саакян 16 июля принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ, посла Анджея Каспшика.
Как сообщилиАрменпрессв Главном управлении информации аппарата президента НКР, nа встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся нынешней ситуации в переговорном процессе по урегулированию азербайджано-карабахского конфликта, а также на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана.
Недавнее вторжение азербайджанской диверсионной группы на территорию НКР глава государства назвал очередной провокационной и террористической акцией официального Баку, которая, как отметил Саакян, наносит серьезный удар по переговорному процессу и усилиям стран-посредников.