Deep purple լեգենդար խմբի անդամ Գլեն Հյուզը կմասնակցի «Դորիանս» -ի համերգին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒLԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Դորիանս» ռոք խումբի եւ աշխարհահռչակ երաժիշտ Դերեք Շերինյանի (Dream Theatre, X-Planet) համատեղ համերգը տեղի կունենա սեպտեմբերի 10-ին` Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Սա խմբի երկրպագուների եւ հանդիսատեսի համար պատրաստած միակ անակնկալը չէ:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում խմբի պրոդյուսեր Վահագն Գեւորգյանը նշեց, որ բացի Շիրինյանից` հայկական ռոքի պատմության մեջ առաջին անգամ կայանալիք հանդիպմանը կմասնակցի նաեւ հանրահայտ Deep purple խմբի վոկալիստ եւ բաս կիթառ Գլեն Հյուզը:
«Երաժշտական տեսանկյունից կայանալիք համերգը, աշխարհահռչակ երաժիշտների հետ համագործակցությունը մեզ համար առաջին հերթին մեծ փորձ է»,- ասաց խմբի մենակատար Գոռ Սուջյանը: Նրա խոսքով` համերգի փորձերը կմեկնարկեն օգոստոսին:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Շիրինյանը նշել էր, որ ուրախ է խմբի հետ աշխատելու համար, որի անդամների հետ վերջերս է ծանոթացել եւ հպարտ է այդ աշխատանքի համար:
Համերգի ընթացքում հնչելու են խմբի Fly ձայնասկավառակի, ինչպես նաեւ նոր ինստրումենտալ երգեր: Վերջում երաժիշտները կներկայացնեն մի քանի երգ Deep Purple-ի երգացանկից: Համերգի տոմսերի վաճառքի մեկնարկը կտրվի առաջիկա օրերին:

‘’ Deep Purple’’ legendary group member Glenn Hughes to take part in ‘’Dorians’’ concert
YEREVAN, JULY 10, ARMENPRESS: The joint concert of ‘’Dorians’’ rock group with Derek Sherinyan (Dream Theatre, X-Planet) is scheduled to be launched on September 10 at Karen Demirjyan Sport Complex, yet this is not the single surprise prepared for the audience.
At the briefing with Armenpress, the group producer Vahagn Gevorgyan noted, that unique concert besides Shirinyan hosts world famous ‘’ Deep Purple’’ rock bassist and vocalist Glenn Hughes.In the words of ‘’Dorians’’ group soloist Gor Sujyan, the cooperation with the famous musicians is of great experience for them first of all.The interlocutor stated rehearsals of the concert will kick off in August.
‘’ I am happy for coming Armenia and surely for working with the group: I have recently got acquainted with them and I am proud for that’’ Shirinyan told Armenpress.
‘’Fly’’ CD songs and various instrumental pieces are set to be presented at the concert. The scheduled concert will be concluded by repertory of ‘’ Deep Purple’’. The ticket sale will start in coming days.