Ռուսաստանի և Վրաստանի սահմանին անբարենպաստ եղանակի պատճառով 600 բեռնատարներից բաղկացած հերթ է գոյացել
Ռուսաստանի և Վրաստանի սահմանին անբարենպաստ եղանակի պատճառով 600
բեռնատարներից բաղկացած հերթ է գոյացել
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավելի քան 600 բեռնատարներ մայիսի 8-ի դրությամբ հերթում կանգնած են ռուսական կողմից ՌԴ-ի և Վրաստանի սահմանը հատելու համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին «Ինտերֆաքս» գործակալությանը հաղորդել են ՌԴ ներքին գործերի նախարարության Հյուսիսային Օսիայի վարչության մամուլի ծառայությունում։
«Ավտոկայանատեղիում գտնվում է 260 միավոր մեծ բեռնատար փոխադրամիջոց, ճանապարհին՝ 355 բեռնատար, որոնք սպասում են «Վերին Լարս» հսկիչ անցակետով Վրաստանի կողմ անցնելուն», - ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Նա նշել է, որ սահմանին մարդատար ավտոմեքենաների հերթեր չեն գրանցվում։
ՌԴ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Հյուսիսային Օսիայի գլխավոր վարչության տվյալներով՝ Ռազմավիրական ճանապարհով բեռնատար ավտոմեքենաների երթևեկությունը Մոսկվայի ժամանակով մայիսի 6-ի 22:50-ից ժամանակավորապես դադարեցվել է Վրաստանի տարածքում անբարենպաստ եղանակի պատճառով:
Ռազմավիրական ճանապարհը ներկայումս միակ ցամաքային երթուղին է, որը Ռուսաստանը կապում է Վրաստանի և Հայաստանի հետ։

На границе России и Грузии из-за непогоды образовалась очередь из 600 грузовых автомобилей
По состоянию на 8 мая в очереди на пересечение российско-грузинской границы стоят более 600 грузовых автомобилей. Как передает “Арменпресс”, со ссылкой на агентство “Интерфаксу”, об этом сообщает пресс-служба ГУ МВД РФ по Северной Осетии.
На стоянке находится 260 единиц большегрузного транспорта, на дороге - 355 грузовиков, ожидающих проезда через КПП “Верхний Ларс” в сторону Грузии”, - сказал собеседник агентства.
Он отметил, что очередей из легковых автомобилей на границе нет.
По данным Главного управления МЧС РФ по Северной Осетии, движение грузового транспорта по Военно-Грузинской дороге временно приостановлено с 22:50 мск 6 мая из-за неблагоприятных погодных условий на территории Грузии.
Военно-Грузинская дорога является единственным сухопутным маршрутом, соединяющим Россию с Грузией и Арменией.