Վրաստանի վարչապետը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն մարտի 25-ին պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստանի Հանրապետություն։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Sputnik գործակալության վրացական ծառայությունը։
Հաղորդվում է, որ հանդիպման պաշտոնական արարողությունը տեղի կունենա ՀՀ կառավարության նստավայրում, որտեղ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կընդունի վրացի գործընկերոջը։
Կոբախիձեն ու Փաշինյանը կունենան դեմ առ դեմ հանդիպում, որից հետո նաև կհանդիպեն ընդլայնված կազմով։ Այնուհետև Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետները հանդես կգան մամուլի համար համատեղ հայտարարություններով։
Պաշտոնական այցի շրջանակներում Իրակլի Կոբախիձեն կհանդիպի նաև ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին։
Վրաստանի վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում են լինելու առաջին փոխվարչապետ, Էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Լևան Դավիթաշվիլին, ԱԳ նախարար Իլյա Դարչիաշվիլին, Կրթության, գիտության և երիտասարդության նախարար Գեորգի Ամիլահվարին և Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Լևան Ժորժոլիանին։

Премьер-министр Грузии с официальным визитом посетит Армению
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе 25 марта с официальным визитом посетит  Республику Армения.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Грузинская служба агентства «Sputnik».
Сообщается, что официальная церемония встречи состоится в правительстве Армении, где премьер-министр Никол Пашинян примет грузинского коллегу.
Кобахидзе и Пашинян проведут приватную беседу, после состоится встреча в расширенном составе. Затем премьер-министры Армении и Грузии выступят с совместным заявлением для прессы.
В рамках официального визита Ираклий Кобахидзе также встретится с президентом РА Ваагном Хачатуряном.
В составе делегации, возглавляемой премьер-министром Грузии, первый вице-премьер, министр экономики и устойчивого развития Леван Давиташвили, министр иностранных дел Илья Дарчиашвили, министр образования, науки и молодежи Георгий Амилахвари и руководитель Аппарата правительства Леван Жоржолиани.