Գևորգ Պապոյանը նշանակվել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գևորգ Պապոյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության Էկոնոմիկայի նախարար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ նախագահի ստորագրած հրամանագրի մեջ.
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 131-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի. Գևորգ ՊԱՊՈՅԱՆԻՆ նշանակել էկոնոմիկայի նախարար»:
Փետրվարի 14-ին ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով Վահան Քերոբյանն ազատվելէէկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնից: Մինչև հրամանագիրը՝ Վահան Քերոբյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի գրառմամբ հայտարարել էր պաշտոնը թողնելու մասին:
Փետրվարի 26-ին Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը հայտարարել էր պատգամավորական մանդատը վայր դնելու մասին:

Геворг Папоян назначен министром экономики Армении
Геворг Папоян назначен министром экономики Республики Армения. Как передает «Арменпресс», об этом говорится в указе, подписанном президентом РА.
«На основании представления премьер-министра, в соответствии со статьей 131 Конституции, а также статьей 5 части 1 Закона о структуре и деятельности правительства, назначить Геворга Папояна министром экономики».
14 февраля указом президента РА Ваагна Хачатуряна Ваан Керобян был освобожден с должности министра экономики. Днем ранее Ваан Керобян объявил о своей отставке на своей странице в Facebook.