Ռուս խաղաղապահները ԼՂ-ում տարհանել են ավելի քան 2 հազար խաղաղ բնակիչ․ կեսից ավելին երեխաներ են
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորակազմը Լեռնային Ղարաբաղում տարհանել է ավելի քան 2 հազար խաղաղ բնակչի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են ՌԴ պաշտպանության նախարարությունից։
«Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի կողմից շարունակվում է Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղ բնակչության տարհանումն ավելի վտանգավոր շրջաններից և տուժածներին բուժօգնության տրամադրումը։ Ընդհանուր տարհանվել են ավելի քան 2 հազար խաղաղ բնակիչ, որից 1049-ը երեխաներ են»,- հայտնել են ՊՆ-ից՝ ընդգծելով, որ բոլոր տարհանվածներին տրամադրվել են բնակության ժամանակավոր վայրեր, ուտելիք։
Բացի այդ, ՊՆ-ից տեղեկացրել են, որ բժիշկներն ու բուժանձնակազմն օգնություն է տրամադրում վիրավորում ստացած անձանց։

Over 2,000 civilians evacuated by Russian peacekeepers to safer areas in Nagorno- Karabakh
YEREVAN, SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. The Russian peacekeepers in Nagorno-Karabakh have evacuated more than 2,000 civilians amid the Azeri attacks, TASS news agency reported citing the Russian Defense Ministry.
The evacuations are apparently taking place internally.
“The Russian peacekeeping contingent continues the evacuation of the peaceful population of Nagorno-Karabakh from particularly dangerous regions and the provision of medical assistance to the victims. More than two thousand peaceful residents have been evacuated in total, 1,049 of whom are children,” the Russian Defense Ministry told TASS. It said that the evacuees have been given food and temporary accommodation.