Հայկական կողմը համաձայնություն է տվել Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ հանդիպմանը Մոսկվայում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական կողմը համաձայնություն է տվել Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի հետ Մոսկվայում հանդիպման առաջարկին:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեց Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը:
«Հայկական կողմը համաձայնություն է տվել Մոսկվայում ԱԳ նախարարների մակարդակով հանդիպման առաջարկին»,-ասաց խոսնակը:
Նախարարությունից խոստանում են այլ մանրամասների մասին հայտնել լրացուցիչ:
Ռուսական կողմն օրեր առաջ վերահաստատել էր իր պատրաստակամությունը՝ Մոսկվայում կազմակերպելու Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների եռակողմ հանդիպում՝ քննարկելու պայմանավորվածությունների կատարման ուղիները, այդ թվում՝ խաղաղության պայմանագրի համաձայնեցման թեման:

Armenian, Azerbaijani FMs to meet in Moscow
YEREVAN, JULY 21, ARMENPRESS. The Armenian side agreed to the proposal of a meeting with the Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan in Moscow, Ani Badalyan, spokesperson of the Armenian Foreign Ministry, told ARMENPRESS.
"The Armenian side agreed to the proposal of a meeting at the level of foreign ministers in Moscow," said the spokesperson.
The ministry will inform about other details.
A few days ago, the Russian side reaffirmed its willingness to organize a tripartite meeting of the foreign ministers of Russia, Armenia and Azerbaijan in Moscow to discuss ways of implementing the agreements, including the topic of the agreeing on a peace treaty.